AR-GE

STORM FANS AR-GE

Storm Fans kanat tasarımı, yüksek performanslı ve verimli eksenel fanlarla sonuçlanan kapsamlı araştırma ve analizlerin sonucudur. Yeni çözümler için sürekli araştırma ve mevcut ürün hattında iyileştirme, sürekli iyileştirme çabaları ile gerçekleştirilir.

Tasarım & Test Süreci

Gelişmiş CFD simülasyonları sayesinde, Storm Fans kanat tasarımı hem yapısal hem de aerodinamik açıdan optimize edilerek pazar gereksinimleri için özelleştirilmiş çözümler sağlamaya yardımcı olur. Firmamız analiz programı olarak açık kaynak kodlu OpenFoam programını kullanmaktadır.

Sonlu Eleman (FE) ve Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) paketleri, yalnızca yeni ürün geliştirme için tasarım sürecini başlatan mühendislik araçlarıdır. Asıl zorluk, analizlerin öngördüklerini doğrulamak için benzersiz test süreçleri gerektiğinde başlar. Analizi yapılan aksiyel fanların performans değerleri, AMCA 210.16 standartında üretilmiş test ünitesinde doğrulanması yapılmaktadır. Bu verilerden ise fan performansını tahmin etmek için fan eğrisi özelliği oluşturulur.

“OptimumFan” seçim yazılımında (projeye özel gereksinimlere göre) optimize edilmiş fan seçimleri oluşturur. Storm Fans mühendisliği tarafından geliştirilen bu yazılım, tüm fan performans ayrıntılarını sağlar: çalışma eğrileri, çoklu gürültü değerlendirmesi, rezonans frekansı yazılımın yeteneklerinin yalnızca birkaç örneğidir.