AKSİYEL FAN UYGULAMA ALANLARI

Eksenel Fanlar

Esas olarak çevresel hava yoluyla ısı alışverişi yapmaya ayrılmış ekipmanlarda uygulanır. Soğutma Kuleleri, Hava Soğutmalı Kondenserler ve Hava Soğutmalı Isı Değiştiriciler tipik uygulamalardır.

İNŞAİ Tip Soğutma Kuleleri

Endüstriyel proseslerde ve enerji üretim tesislerinde kullanılmaktadır. Fan çapları 3,6 metreden başlayıp 10 metre çapa kadar uygulanmaktadır. Firmamızın hızlı üretim ve ucuz maliyet için alüminyum kanatlı fan üretim çalışması devam etmektedir. Ayrıca bu çaplar için uygulamanıza özel enerji tasarruflu fan üretme kabiliyetimiz mevcuttur. Daha fazlası için irtibat kurunuz.

Paket Soğutma Kuleleri

Esas olarak HVAC uygulamalarında kullanılır. Hem CTP hem de alüminyumdan üretilen fanların çapları 3 metre çapa kadar çıkmaktadır. Firmamızın şu an 2 metre çapa kadar üretebilmektedir, daha fazlası için Ar-Ge çalışmalarımız sürmektedir. Düşük gürültülü uygulamalarda kullanılacak fanlarla ilgili çalışmalarımız da sürmektedir.

Hava Soğutmalı Kondenserler

Santrallerde ana bileşendir. HSC’ler tipik olarak büyük çaplı fanlarla tasarlanır. Firmamızın bu çaplar için uygulamanıza özel enerji tasarruflu fan üretme kabiliyeti mevcuttur. Daha fazlası için irtibat kurunuz.

Hava Soğutmalı Eşanjörler (HSE)

Esas olarak proses endüstrilerinde (petrokimya, petrol arıtma ve gaz sıkıştırma) kullanılmaktadır. Firmamızın bu çaplar için uygulamanıza özel enerji tasarruflu fan üretme kabiliyeti mevcuttur. Daha fazlası için irtibat kurunuz.

Emme-Basma Fanları

Genellikle fabrikalarda temiz havanın içeri basılıp kirli havanın atılması adına kullanılmaktadır. Yüksek devirlerde çalışan bu fanların, verimsiz olması durumunda firmanıza ciddi büyüklükte işletme maliyeti getirme ihtimali vardır. Sisteminizdeki fanların verimini ve ne kadar tasarruf edebileceğinizi firmamız size rapor edebilir. Daha fazlası için irtibat kurunuz.